Trwają remonty w szkołach

Korzystając z tego, że korytarze szkół świecą pustkami, rozpoczęto w nich remonty. Dzieci powrócą do lepszych warunków.

Podczas wakacji uczniowie odpoczywają, ale praca w szkołach nadal wre. Prowadzone są tam remonty. Za naprawę instalacji hydrantowej wzięły się I LO oraz SP10. Naprawa kanalizacji sanitarnej będzie wykonana w SP20 oraz ZS9, w którym także dojdzie do remontu sali mechanicznej. Malowanie odbywa się w PP2 i obejmuje kuchnię i zaplecze, SP4 odmaluje strefy po zalaniu, a SP9 maluje korytarze, szatnie, toalety, a także wymieni ogrodzenie. Roboty budowlane zgodnie z projektem na oddymianie mają miejsce w PP13 i PP16. W tych przedszkolach będą także wymienione kolejno grzejniki oraz drzwi w piwnicach. W tym czasie szkoły naprawią: SP18 – instalację odgromową, SP19 – instalację elektryczną, PP6 posadzkę w jednym z pomieszczeń, ZS6 – infrastrukturę basenową. Remontów podjęły się też takie szkoły jak: III LO – pełny remont sali biologicznej oraz ZSMS – remont łazienki.

Postanowiliśmy sprawdzić jedną ze szkół – Szkołę Podstawową nr 13. Rozpoczęty został w niej remont sali gimnastycznej, który obejmuje głównie wymianę okien. 

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.