Pobiegnij ze swoim psem!

Rozpoczynają się zapisy na Jastrzębski DogTrekking TropDoGrzybka.

Tę imprezę zna każdy miłośnik psów w regionie. Już 4 września wystartuje V Jastrzębski DogTrekking TropDoGrzybka. Jako że to jubieuszowa edycja, na uczestników czekają dodatkowe niespodzianki.

– Jak zawsze, będziemy biegli przez Las Kyndra. Do wyboru będą 2 trasy: 5 i 10 kilometrów. W tym roku jednak chcemy ten bieg dodatkowo urozmaicić, więc postaramy się dołożyć elementów rozrywkowych. Oprócz tego, podczas DogTrekkingu będzie można odwiedzić stoiska naszych sponsorów czy partnerów. To będzie świetna okazja, by uzyskać porady behawioralne czy zaopatrzyć się w akcesoria dla psów, na przykład właśnie do biegania. Z myślą o uczestnikach biegu pojawią się stoiska gastronomiczne. Jak zwykle towarzyszyć nam będą też panie z TEB Edukacja, które pokażą zasady pierwszej pomocy dla psów, oraz weterynarz – zaprasza Rafał Grzybek, organizator biegu.

Limit biegu ustalony został na 150 zawodników. Pod jednym „numerkiem startowym” może się jednak zarejestrować więcej osób, nawet cała rodzina z ukochanym czworonogiem. Jak podkreśla Rafał Grzybek, na imprezę przyjeżdżają ludzie praktycznie z całej Polski.

– Spodziewam się gości z całego kraju. Na DogTrekking przyjeżdżają goście ze Szczecina, Wrocławia, Opola… a także mnóstwo osób z regionu: Katowic, Żor, Wodzisławia Śląskiego, i oczywiście, z naszego miasta – dodaje Rafał Grzybek.

Warto pamiętać, że DogTrekking to nie tylko świetna zabawa, ale też realna pomoc dla psiaków z jastrzębskiego schroniska. Do zgłoszenia na imprezę należy dołączyć dowód wpłaty 25.00 zł na konto Schroniska dla zwierząt w Jastrzębiu Zdroju.

– To oczywisty wybór. Zawsze wspieram bezdomne zwierzęta, sam mam psa ze schroniska. To w Jastrzębiu jest mi szczególnie bliskie, choćby dlatego, że pochodzę z tego miasta.  Staram się je wspierać w każdy możliwy sposób – tlumaczy Rafał Grzybek.

Wszystkie szczegóły wydarzenia na stronie organizatora.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.