Młody jastrzębianin zakwalifikował się do Mistrzostw Europy i Świata

Choć ma zaledwie 11 lat, już od 7 trenuje taniec. Kamil Dominik został Mistrzem Polski w dyscyplinie Modern & Contemporary dance.

Dzięki zwycięstwu podczas Mistrzostw Polski w Janowie Podlaskiem młody jastrzębianin zakwalifikował się do Mistrzostw Europy i Świata. We wrześniu będzie reprezentował miasto i Polskę w Macedonii, a w grudniu w Egipcie.

Można śmiało powiedzieć, że Kamil tańczy od urodzenia.

– Jeszcze w łóżeczku niemowlęcym podrygiwał do muzyki, której w jego domu było dużo. Tata Kamila był DJ-em, więc muzyka grała w domu całe dnie, a Kamil się do niej „kiwał”

– wspomina mama Kamila.

Na zajęcia taneczne zaczął uczęszczać w wieku 4 lat, jednak wtedy tylko siedział i obserwował inne dzieci.

– Kiedy na koniec roku szkolnego zrozumiał, że to ostatnie, pożegnalne zajęcia, Kamil wstał, ustawił się w pierwszym rzędzie i zatańczył cały układ. Zapamiętał wszystko!

– mówi Klaudia Dobrowolska, instruktorka chłopca.

Każdy sezon taneczny rozpoczyna we wrześniu. Wtedy razem z instruktorką ustalają cele, które chcą osiągnąć. W tym roku był to między innymi sam udział w Mistrzostwach Polski. Tam Kamil nie tylko zaprezentował swój taniec, ale zdobył pierwsze miejsce.

Kamil trenuje aż pięć razy w tygodniu.

– Trzeba wejść w coś na 100%, aby przekonać się jak dobrze smakuje

– przekonuje Klaudia Dobrowolska.

Teraz czekają go pierwsze zagraniczne zawody – udział w Mistrzostwach Europy i Świata, gdzie będzie mógł zmierzyć się z najlepszymi tancerzami na świecie.

Modern& Contemporary dance to styl taneczny, który cechują dynamiczne wyskoki i pady oraz figury jazzowe z izolacjami ciała. Współdziałanie z siłą grawitacji, czyli balansowanie między stanem równowagi a upadkiem, izolacja ruchu, wykorzystanie pędu ciała, nagłe zmiany pozycji i kierunku, floorwork. Ale przede wszystkim to styl tańca, który pokazuje emocje tancerza, jego serce i przekazuje historię ruchem.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.