Wyprzedzał na podwójnej linii i przekroczył prędkość

Z prędkością 117 kilometrów na godzinę pędził 23-letni pirat drogowy, który wpadł w ręce policjantów z jastrzębskiej drogówki. Kierowca przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50-tki. Mieszkaniec Żor stracił już prawo jazdy i został ukarany wysokim mandatem.

23-letni kierujący skodą został namierzony wczoraj parę minut po 9.00 w Jastrzębiu-Zdroju. Okazało się, że mężczyzna jechał zdecydowanie za szybko. W obszarze zabudowanym, gdzie występuje ograniczenie prędkości do 50-tki, mieszkaniec Żor miał na liczniku 117  kilometrów na godzinę. Na dodatek 23-latek wyprzedzał na linii podwójnej ciągłej. Brawura zakończyła się surowymi konsekwencjami. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz ukarali dwoma mandatami na łączną kwotę 2500 złotych oraz 15 punktów karnych.

Po raz kolejny apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także uważali zwłaszcza w tych miejscach, gdzie nie tylko przepisy, ale i zdrowy rozsądek tego wymaga.

Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za nas samych, ale również za innych uczestników ruchu drogowego!

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.