Bezpieczne wakacje

Okres wakacyjny to dla dzieci i młodzieży czas zabawy i nowych wrażeń. Korzystając z wakacyjnych przyjemności, nie można zapomnieć jednak o bezpieczeństwie własnym i bliskich. Należy zwracać uwagę na zagrożenia podczas wypoczynku, aby po powrocie do przedszkola lub szkoły mieć tylko dobre wspomnienia. Dlatego jastrzębscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem dzieci, prowadząc działania profilaktyczne i informacyjne.

Mundurowi spotkali się z dziećmi w Parku Zdrojowym, gdzie podczas pogadanki policjanci omówili zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu nad wodą, w górach czy w miejscu zamieszkania. Ma to na celu zwiększenie świadomości wśród dzieci, jakie niebezpieczeństwa mogą ich spotkać, podczas beztroskiej zabawy. Dzieci mogły dowiedzieć się, jak zachować się w sytuacji zagrożenia oraz w jaki sposób wezwać pomoc. Szczególną uwagę poświęcono tematowi dotyczącemu bezpieczeństwu nad wodą w związku z akcją „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” skierowanej zarówno do dzieci i młodzieży, jak i dorosłych, mającej na celu poprawić bezpieczeństwo osób przebywających w wodzie i nad wodą oraz „Mamo, Tato, tutaj jestem”. Każde dziecko na pamiątkę spotkania otrzymało upominek w formie odblasków, balonika oraz książeczki  ” Bezpieczne Wakacje”.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.