Nietrzeźwy rowerzysta zatrzymany przez policję

Nietrzeźwy rowerzysta był bardzo zdziwiony, gdy policjanci zatrzymali go do kontroli. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 2 promile. Apelujemy o rozwagę, nietrzeźwy rowerzysta stwarza realne zagrożenie w ruchu drogowym.

Wczoraj parę minut przed północą policjanci z jastrzębskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, który jechał aleją Jana Pawła II rowerem bez oświetlenia. Cyklistą okazał się 28-letni jastrzębianin, od którego wyraźnie czuć było alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało 2 promile. Policjanci ze względu na stan zagrażający jego życiu i zdrowiu doprowadzili rowerzystę do wytrzeźwienia.

Przypomnijmy:

obowiązujące przepisy prawa zabraniają kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu.

Artykuł 87 Kodeksu Wykroczeń mówi:
• art. 87 § 1a – Kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości, lub pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu-mandat 2500 złotych.
• art. 87 § 2 – Kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu, lub podobnie działającego środka-mandat 1000 złotych.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.