Pomnik Sławika czy sala koncertowa? Zagłosuj na jastrzębskie projekty

Od dziś internauci wybierają swoich faworytów w konkursie Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego 2022.

Spośród 27 projektów, ktore można oceniać w ankiecie internetowej, aż dwa zrealizowane zostały w naszym mieście. To budynek nowej sali koncertowej przy Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Jastrzębiu-Zdroju i pomnik Henryka Sławika w Szerokiej.

– Bardzo się cieszę, że w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego 2022 po raz kolejny można głosować na projekty z naszego miasta. To, że znalazły się w gronie najciekawszych w skali całego województwa, to najlepszy dowód na to, że tworzone przez nas przyjazne przestrzenie mogą być powodem do dumy. Serdecznie zachęcam do głosowania na nie w tym plebiscycie – skomentowała prezydent miasta, Anna Hetman.

Konkurs Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów architektonicznych w naszym województwie. Projekty oceniane są przez jury konkursowe – członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno Architektonicznej, a także przez internautów w głosowaniu publiczności. W minionym roku ten drugi tytuł zdobył Żelazny Szlak Rowerowy (nagrodzony również wyróżnieniem specjalnym Marszałka Województwa Śląskiego). W 2019 roku natomiast główna nagroda konkursu powędrowała do Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego.

Głosowanie w plebiscycie trwa do końca sierpnia. By wziąć w nim udział należy wejść na stronę www organizatora, a następnie przydzielić wybranym trzem projektom odpowiednią liczbę punktów – od trzech do jednego.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.