„Impuls dla serca”

Przy dwóch wiatach Żelaznego Szlaku Rowerowego pojawią się defibrylatory. Odbędą się też pokazy właściwego użycia tych ratujących życie urządzeń.

Wyposażone w alarm i ogrzewanie kapsuły z urządzeniami AED (Automated External Defibrillator) zostaną zamontowane do metalowych konstrukcji istniejących przy Żelaznym Szlaku Rowerowym wiat odpoczynkowych:

  • przy przepuście drogowym pod ul. Ździebły w Jastrzębiu-Zdroju – dojazd od ul. Kołłątaja lub ul. Czyża w Jastrzębiu-Zdroju;
  • przy ul. Komuny Paryskiej w Jastrzębiu-Zdroju – dojazd od ul. Komuny Paryskiej w Jastrzębiu-Zdroju.

Oba miejsca strzeżone są kamerami monitoringu, a ponadto wyposażone są w stacje ładowania rowerów elektrycznych i stacje naprawcze.

Na realizację przedsięwzięcia „Impuls dla serca” zakup sprzętu ratującego życie na Żelazny Szlak Rowerowy – Jastrzębie-Zdrój” została przekazana darowizna ze środków Fundacji JSW. 

W ramach zadania przeprowadzone zostaną dwie szkoleniowo-promocyjne demonstracje dla rowerzystów i wszystkich chętnych osób.

Pierwszy z dwóch pokazów zaplanowany jest na 5 sierpnia, na godzinę 10.00, na stacji Zielony Most przy Żelaznym Szlaku Rowerowym. 

Druga okazja do zapoznania się z działaniem urządzeń nadarzy się 10 sierpnia, o 10.00, na stacji Ruptawa przy Żelaznym Szlaku Rowerowym.

W przypadku bardzo złej pogody, akcje szkoleniowo-promocyjne zostaną przeprowadzone w innych terminach, o czym Państwa poinformujemy.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.