Policja: Zatrzymany sprawca kradzieży zuchwałej

Policjanci zatrzymali 29-letniego jastrzębianina, który 24 lipca w autobusie wyrwał kobiecie torebkę. Mężczyzna po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty kradzieży szczególnie zuchwałej, za którą może spędzić za kratami nawet 8 lat. Prokurator objął go policyjnym dozorem, a o jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

Do kradzieży doszło 24 lipca około godziny 8:50 w autobusie komunikacji miejskiej. Gdy autobus zatrzymał się na jednym z przystanków, do 74-latki podszedł nieznany jej mężczyzna, który wyrwał jej torebkę z ręki, po czym zbiegł. W torebce znajdowały się między innymi portfel, klucze, pieniądze oraz karta do bankomatu. Nikt w autobusie nie zdążył zareagować. Jastrzębianka udała się w pościg za złodziejem, niestety z uwagi na swój wiek szybko straciła go z oczu.

Na miejsce natychmiast został skierowany patrol jastrzębskiej policji, który po podanym rysopisie rozpoczął poszukiwanie agresora. W poniedziałek kryminalni zatrzymali zaskoczonego 29-letniego jastrzębianina.

Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży. Po przeanalizowaniu sprawy, śledczy zakwalifikowali ją jako kradzież szczególnie zuchwałą, za którą grozi wyższa odpowiedzialność karna. Prokurator objął 29-latka policyjnym dozorem. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem jastrzębski sąd. Mężczyźnie grozi teraz kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.