Jak zabezpieczyć swój rower przed kradzieżą?

Sezon rowerowy w pełni, co widać na drogach i ścieżkach rowerowych naszego miasta. Zwiększa się też zagrożenie kradzieżami jednośladów. Chcąc zapobiec utracie roweru, warto go odpowiednio zabezpieczyć. Należy też unikać sytuacji, w której nasz jednoślad pozostawiony będzie, choćby na chwilę, bez odpowiedniej ochrony, np. w klatce schodowej czy pod sklepem. Z obserwacji policjantów wynika, że rowery giną najczęściej z tych właśnie miejsc. Co zatem zrobić, by uchronić nasz rower przed kradzieżą ?

Jak wynika z policyjnych statystyk, kradzieże rowerów są zazwyczaj przypadkowe. Złodzieje wykorzystują okazję pozostawienia jednośladu na tzw. „chwilkę” bez żadnych zabezpieczeń i nadzoru. Do kradzieży dochodzi także z miejsc, gdzie rowery są przechowywane, czyli z garaży i piwnic. Aby ustrzec się przed takimi zdarzeniami, a jednocześnie ograniczyć ich ryzyko, należy pamiętać o właściwym zabezpieczeniu naszego roweru, radzą policjanci.

Tak też było w czwartek około godziny 17:00, gdy dwóch młodych mężczyzn pozostawiło swoje rowery na parkingu jednego ze sklepów spożywczych w Jastrzebiu-Zdroju, przypięte do stojaka dla rowerów. Po około 30 minutach, gdy jastrzębianie wrócili po rowery, okazał się, że zostały skradzione. Niestety zabezpieczenie, które zostało użyte, okazało się niewystarczające. Jeden z rowerów to FATBIKE koloru czerwono-czarnego.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.