Wakacje 2022. Co warto zobaczyć w Jastrzębiu-Zdroju?

W Jastrzębiu-Zdroju na turystów czeka kilka hoteli, wiele restauracji z dobrym jedzeniem oraz ciekawe atrakcje. To również miejsca chętnie odwiedzane przez mieszkańców.

Co przyciąga turystów i cieszy mieszkańców?

Na spragnionych aktywnego wypoczynku w Jastrzębiu-Zdroju przygotowano wiele tras rowerowych i szlaków turystycznych.

Żelazny Szlak Rowerowy to 55-kilometrowa trasa rowerowa przebiegająca po polsko-czeskim pograniczu. To bardzo dobra opcja na jednodniową wycieczkę dla wszystkich fanów aktywności na dwóch kółkach.

Fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Park Zdrojowy jest atrakcją, która przyciąga nie tylko turystów, ale także mieszkańców. To tutaj uwielbiają spędzać popołudnia. To miejsce przesiąknięte historią, które nieustannie przypomina o uzdrowiskowej przeszłości miasta. Podstawą powstania uzdrowiska była solanka jodobromowa.

Warto dodać, że park jest podzielony na część górną (w której znajdziemy większość zabytków uzdrowiskowych) i dolną (z bujną roślinnością, licznymi mostkami i ścieżkami).

Kolejnym znanym miejscem jest to Dom Zdrojowy, Galeria Historii Miasta i muszla koncertowa. Są skupione blisko reprezentacyjnego placu z fontanną.

Również dzieci znajdą coś dla siebie – na terenie znajdują się dwa place zabaw.

Miejscem wartym zwiedzenia jest również Zespół pałacowy w Jastrzębiu-Zdroju. Jest to „XVIII-wieczny klasycystyczno-barokowy pałac wraz z otaczającym go parkiem”, położony w jastrzębskim sołectwie Borynia.

Pałac Borynia, wikipedia
Natalia Makselon
Natalia Makselon

Redaktorka. Prowadząca serwisy lokalne Beskid Śląski 24 oraz Życie Jastrzębia.