Mały Jastrząbek i Jastrzębska Dziesiątka zapraszają na start!

17 września, tuż przed Biegiem Ulicznym „Jastrzębska Dziesiątka”, tradycyjnie odbędą się biegi Małego Jastrząbka.

Po dwóch latach przerwy, 17 września 2022, powraca „Jastrzębska Dziesiątka” – najbardziej znany jastrzębski bieg uliczny na dystansie 10 kilometrów. To będzie wyjątkowa, bo jubileuszowa edycja tego wydarzenia.

 – To już 10. bieg w ramach „Jastrzębskiej Dziesiątki”, dlatego też staramy się, żeby jego oprawa była jak najciekawsza. Z powodu pandemii mieliśmy dwa lata przerwy w organizowaniu „Dziesiątki”, więc tym bardziej nie możemy się już doczekać tych spotkań. W tym roku zawodnicy pobiegną nową, atestowaną trasą. „Jastrzębska Dziesiątka” to bieg, w którym startują uznani zawodnicy nie tylko z całej Polski, ale również spoza granic naszego kraju – mówi Agnieszka Badach z jastrzębskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Na zawodników będą czekały nagrody w wielu kategoriach (oprócz standardowego podziału według wieku i płci zawodników, nagrodzony zostanie m.in. najszybszy górnik czy najwcześniej urodzony uczestnik), a także pamiątkowe medale i koszulki. Zapisy trwają do końca sierpnia. Obowiązuje limit 600 zawodników. Jastrzębska Dziesiątka odbywa się w randze Mistrzostw Województwa Śląskiego.

W ramach Jastrzębskiej Dziesiątki odbywają się także biegi dla dzieci – Małego Jastrząbka.

– Nie ma fajniejszego uczucia niż to, kiedy można zawiesić medal na szyi dziecka – zmęczonego, ale szczęśliwego, że udało mu się ukończyć bieg. Dlatego też każdy mały zawodnik otrzyma od nas medal i pamiątkową koszulkę. Przewidzieliśmy dla dzieci wiele kategorii, trasy wyznaczyliśmy na różnych dystansach. Nie zabraknie też, oczywiście, innych atrakcji – dmuchańców czy animacji. Dziś uruchomiliśmy zapisy i już widzimy, że te miejsca się zapełniają – mówi Agnieszka Badach.

W biegach Małego Jastrząbka może wziąć udział maksymalnie 300 dzieci. Wydarzenie współfinansowane jest przez Fundację JSW.

Wpisowe, uprawniające do udziału w Jastrzębskiej Dziesiątce wynosi 74 złote. Start w biegach Małego Jastrząbka są bezpłatne. Więcej informacji na stronie biegów.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.