Pierwsza w historii Industriada już we wrześniu

Dobiegają końca prace budowlane przy parkingu, na którym odbędzie się pierwsza w Jastrzębiu Industriada.

Instytut Dziedzictwa i Dialogu – Łaźnia Moszczenica pracuje nad kolejnym wydarzeniem. Po organizacji rekordowego pod względem frekwencji Pikniku w Kurorcie oraz współorganizacji tegorocznych Dni Miasta przygotowuje właśnie pierwszą w historii Jastrzębia-Zdroju Industriadę.

Impreza będzie plenerowa. Prace nad budową parkingu i zagospodarowaniem terenu wokół budynku Łaźni Moszczenica przy ulicy Towarowej 7 są na finiszu. To właśnie tam odbędzie się Industriada. Już teraz wiemy, że na wydarzenie będzie można dojechać specjalnie przygotowanymi autobusami.

Program jest na razie tajemnicą. Zostanie opublikowany jednocześnie w całym województwie. Tegoroczne hasło cyklu imprez promujących postindustrialne dziedzictwo to ,,Po szychcie. Czas na fajrant!”.

– O szczegółach wydarzenia będziemy mówić dopiero, gdy ruszy oficjalna wojewódzka kampania marketingowa. Aktualnie dopracowujemy ostatnie detale. Dla samego miasta to nie tylko kolejna impreza o charakterze rozrywkowym, ale też szansa na promocję w całym województwie śląskim. Program przygotowaliśmy tak, by mógł konkurować z dużymi obiektami ze Szlaku Zabytków Techniki – tłumaczy Izabela Grela, dyrektor Instytutu.

W czerwcu Łaźnia Moszczenica skutecznie aplikowała o nadanie jej statusu „obiektu zaprzyjaźnionego” Szlaku Zabytków Techniki. Zyskała ten przywilej jako jeden z siedmiu obiektów na Śląsku. To warunek, bez którego nie ma mowy o Industriadzie. Impreza odbędzie się 3 września na placu przy przebudowywanej siedzibie Łaźni.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.