Groźna kolizja na ul. Powstańców Śląskich

Nieprawidłowe wyprzedzanie było przyczyną groźnej kolizji, do której doszło na ul. Powstańców Śląskich w Jastrzębiu-Zdroju. I choć całe zdarzenie wyglądało bardzo poważnie, na szczęście nikt w jego wyniku nie ucierpiał. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Na ul. Powstańców Śląskich, doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych. Jak ustalili funkcjonariusze drogówki, jadący w kierunku Żor 50-letni kierujący pojazdem Skoda, podczas nieprawidlowo wykonywanego manewru wyprzedzania ciągu pojazdów, zderzył się z jadącym w tym samym kierunku Fordem. W wyniku zdarzenia zarówno Skoda jak i Ford zatrzymały się w polu uprawnym. I chodź całe zajście wyglądało bardzo poważnie, na szczęście okazało się niegroźne w skutkach. Przybyły na miejsce Zespół Pogotowia Ratunkowego nie stwierdzilł urazów wśród uczestników zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało, że wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów z uwagi na ich uszkodzenia. Sprawcę zdarzenia ukarano mandatem karnym w wysokości 1020 złotych i 6 punktów karnych. 

Apelujemy o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy. Upalne warunki wymagają od nas większej koncentracji i uwagi.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.