Bezpieczniej przy szkole

Rusza przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie ul. Niepodległości i Stawowej. Powstaną miejsca parkingowe i poprawiona zostanie geometria skrzyżowań. 

Celem modernizacji jest przede wszystkim podniesienie bezpieczeństwa na wspomnianym obszarze. Poprawione zostaną wyjazdy z ulic podporządkowanych. Z myślą nie tylko o najmłodszych mieszkańcach, doświetlone zostanie również przejście dla pieszych w sąsiedztwie szkoły podstawowej.

Wybudujemy również zatokę postojową oraz parking, dzięki czemu powstanie tu aż 59 miejsc postojowych (w tym dwa dla osób niepełnosprawnych). Zakres robót obejmuje m.in. wymianę nawierzchni asfaltowej, chodników, wykonanie kanalizacji deszczowej oraz wymianę oświetlenia ulicznego.

Roboty rozpoczęły się 22 sierpnia. W tej chwili nie ma utrudnień w ruchu. O możliwych trudnościach będziemy na bieżąco informować.

Koszt zadania to 1 822 545,98 zł, w tym 1 515 545,98 zł to środki własne miasta. Pozostała kwota, w wysokości 307 000,00 zł, pochodzi z rezerwy subwencji ogólnej.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.