JKH GKS Jastrzębie odsłania karty

Prezentacja drużyn odbędzie się 2 i 3 września.

Trwa wielkie odliczanie do inauguracji sezonu 2022/23. Wiemy, że już nie możecie doczekać się pierwszej syreny, a zatem zapraszamy na Prezentację Drużyn JKH GKS Jastrzębie! Tradycyjnie już zobaczymy się w Galerii Zdrój, tym razem w dniach 2 i 3 września. Nie zabraknie wielu atrakcji, w tym także naukowych, bowiem przygotowaliśmy dla Was m.in. zajęcia z budowy… mechanicznego hokeisty!

W pierwszy piątek i sobotę września kibice hokeja w Jastrzębiu-Zdroju i okolicach nie będą mogli narzekać na nudę. W tych dniach w godzinach popołudniowych (kolejno 16:00-19:00 i 15:00-19:00) w Galerii Zdrój czekać na Was będzie Specjalna Strefa JKH GKS Jastrzębie, w której nie tylko spotkacie się z podopiecznymi Roberta Kalabera oraz ich młodszymi kolegami z Akademii JKH, ale także rozegracie cieszący się wielkim zainteresowaniem dwudniowy Turniej Cymbergaja z atrakcyjnymi nagrodami (zapisy na e-mail marketing@jkh.pl; należy podać imię i nazwisko). Ponadto będziecie mogli podziwiać występy Cheerleaderek JKH i Explozji Tańca, jak również zyskacie możliwość udziału w licznych zabawach i konkursach z nagrodami. Oczywiście w trakcie całej imprezy będzie można nabyć karnety i bilety na nowy sezon.

Ponadto mamy dla Was niezwykłą niespodziankę w postaci dwudniowych Warsztatów Naukowo-Hokejowych! To właśnie w ich ramach odbędą się zajęcia z robotyki i chemii, za sprawą których (być może) niektórzy z młodych fanów odnajdą w sobie pasję do nauk technicznych i ścisłych!

Wspomniane na wstępie zajęcia z budowy mechanicznego hokeisty to nic innego, jak znakomita okazja do zapoznania się z robotyką. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się, jak stworzyć mechanicznego hokeistę i jak sprawić, aby jeździł, świecił lub wydawał dźwięki. Na warsztatach wykorzystane zostaną edukacyjne zestawy klocków Lego Mindstorms lub WeDo. Zajęcia pozwolą łatwiej zrozumieć zagadnienia z matematyki, informatyki i techniki. Do wyboru będą różne programy dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18 lat.

Z kolei w ramach zajęć chemicznych przeprowadzone zostaną prawdziwe Lodowe Eksperymenty. Podczas pokazu Wasze dzieci będą miały niepowtarzalną okazję zapoznać się z wyjątkową substancją, jaką jest suchy lód. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak to możliwe, że lód jest suchy, co to jest sublimacja i czy można zagotować wodę w czajniku bez użycia ciepła. Ponadto będzie można osobiście poznać właściwości tej substancji, pomagając instruktorom. Co więcej, młodzi pasjonaci chemii będą mogli… nadmuchać balony bez użycia ust i stworzyć mleczne bańki, a na podsumowanie zobaczą lodową rakietę i pianowego lodowego stwora.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.