Na Industriadę dojedziesz za darmo

Wypuszczamy w miasto industriadowe autobusy. Dzięki temu dojedziecie na czas i za darmo.

Pierwsza w naszym mieście Industriada zbliża się wielkimi krokami. Aby ułatwić jastrzębianom dojazd na miejsce imprezy, Łaźnia Moszczenica uruchamiła specjalne dwie linie autobusowe. Każda będzie oznaczona napisem INDUSTRIADA. Z całego miasta na teren Łaźni Moszczenica mieszkańcy dojadą za darmo.

Rozkład jazdy został przy pomocy pracowników MZK tak opracowany, by jastrzębianie dotarli na miejsce imprezy w godzinach rozpoczynania się największych atrakcji. Tak więc wsiadając w autobus dojedziecie na 13.00, 15.00, 17.00, 19.00. Odjazd zaplanowany został na godzinę 21.00.

3 września szukajcie na przystankach autobusowych pomarańczowych rozkładów jazdy.

Pierwsza linia rusza z Bzia o 12.35, 14.00, 16.00 i 18.00. Autobus przejedzie przez Libowiec, Ruptawę, Dworzec Arki Bożka, osiedle Barbary, osiedle Morcinka, Jastrzębie Górne i Dolne, osiedle Przyjaźń, Zdrój i kończy swój kurs na przystanku Armii Krajowej WORD. Stamtąd uczestnicy imprezy będą mogli wrócić o 15.00, 17.00, 18.55 i 20.45.

Druga linia rusza spod KWK Borynia o 12.15, 14.15, 16.15 i 18.15. Autobus przejedzie przez Szeroką, Gogołowę, Zofiówkę, centrum miasta, „szóstkę” i Moszczenicę. W drogę powrotną ruszy o 15.10, 17.10, 19.15 i 21.00.

Szczegółowe rozkłady jazdy znajdują się poniżej.

A powodów, by dotrzeć na Industriadę jest wiele. Gwiazdą wieczoru będzie Orkiestra Adama Sztaby. Podczas koncertu usłyszymy fenomenalne aranżacje najpiękniejszych polskich piosenek. Zaśpiewają je wokaliści wyłonieni z castingu przez samego dyrygenta.

Na uczestników czeka prawdziwa śląska biesiada, starcie kuchni tradycyjnej Remigiusza Rączki z kuchnią molekularną czy wycieczki PRL-owskim „ogórkiem” i autosanem z przewodnikiem. Industriada to także wystawy i pokazy. Poza obrazami Ludwika Holesza zobaczymy stare fotografie miasta, kopalni Moszczenica, i strajków. Na miłośników motoryzacji czeka zlot starych samochodów i motocykli. Impreza zakończy się pokazem teatru ognia i seansem jastrzębskich kronik filmowych.

Nie zabraknie atrakcji sportowych. Dzieci zagrają w klasyczne gry podwórkowe, a chętni wezmą udział w turnieju skata o puchar Prezydenta Miasta, pokazie bokserskim czy turniej piłkarskim z GKS Jastrzębie. Na terenie imprezy będzie też strefa gastronomiczna i stoisko Browaru Jastrzębie.

Industriada odbędzie się w Jastrzębiu-Zdroju pierwszy raz. Jest to możliwe dzięki nadaniu Łaźni Moszczenica statusu „obiektu zaprzyjaźnionego” Szlaku Zabytków Techniki. Na Industriadę zapraszamy 3 września od 12:00 na parking przy przebudowywanej siedzibie Łaźni przy ul. Towarowej 7.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.