Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Wynik — łącznie 3000 zł mandatu

23-latek przekroczył dopuszczalną prędkość o 66 km/h na obowiązującej 40-stce oraz nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jeszcze tego samego dnia spotkał się ponownie z policjantami. Wynik — łącznie 3000 zł mandatu.

31 sierpnia, kilka minut po godzi 14:00, policjanci ruchu drogowego dokonywali pomiaru prędkości na ulicy Pszczyńskiej. Policjant wykonał pomiar prędkości jazdy kierującego pojazdem BMW. Jego prędkość wyniosła 66 km/h przy odgraniczeniu do 40 km/h. Policjant podał sygnał do zatrzymania, lecz kierujący go zignorował i odjechał. Policjanci natychmiast zabezpieczyli sprzęt, na którym pracowali i ruszyli za nim, lecz stracili kontakt wzrokowy. Kierujący prawdopodobnie skręcił w boczną drogę. Policjanci nie dali za wygraną, sprawdzili zapamiętane numery rejestracyjne, ustalili dane kierującego. Uciekinier przez pewien czas nie wracał do miejsca zamieszkania. Po około dwóch godzinach kierowca zgłosił się do jastrzębskiej komendy, gdyż dowiedział się od sąsiadów, że pytała o niego policja. Tłumaczył się, że nie widział sygnału do zatrzymania, co mogło być spowodowane, iż jechał bardzo szybko z pracy do domu. 23-letni kierujący mieszkaniec Jastrzębi-Zdroju za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym o łącznej wysokości 3000 zł oraz zatrzymano mu uprawnienia do kierowania pojazdami. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu dodatkowa kara.

Przypomianmy:

Art. 92 Kodeksu Wykroczeń – Niestosowanie się do znaku, sygnału lub polecenia w ruchu drogowym:


§ 1. Kto nie stosuje się do znaku lub sygnału drogowego albo do sygnału lub polecenia osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub do kontroli ruchu drogowego,
podlega karze grzywny albo karze nagany.

§ 2. Kto w celu uniknięcia kontroli nie stosuje się do sygnału osoby uprawnionej do kontroli ruchu drogowego, nakazującego zatrzymanie pojazdu,
podlega karze aresztu albo grzywny.

§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 2 można orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.