W Boryni zagości teatr

„Po polsku romantycznie, praktycznie, czyli mała, objazdowa akademia teatru słowa” wraca po wakacjach! 

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w warsztatach teatralnych. Dla uczestników będzie to doskonała okazja na odkrycie własnych możliwości, rozwijania zdolności twórczych, wrażliwości, pomysłowości i wyobraźni. To okazja do ćwiczenia artykulacji i dykcji i do doskonalenia sztuki improwizacji. Oczywiście naszym podstawowym narzędziem edukacji jest zabawa – od zabawy językiem do teatru słowa, z piękną literaturą romantyczną w tle.

Uczestnicy naszych warsztatów wspólnie przygotują etiudę teatralną, którą zaprezentują publiczności.

Będziemy spotykać się w sołectwie Borynia (Jastrzębie-Zdrój). 

Zaczynamy spektaklem „Król i Błazen” Teatru Walny (3.09.2022), na który zapraszamy także widzów dorosłych. Spektakl inspirowany dramatem Michela de Ghalderode „Eskurial” oraz fragmentami „Króla Leara” Szekspira jest próbą zrozumienia istoty roli i fenomenu gry w relacjach między ludźmi.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Borynia (Jastrzębie-Zdrój)
Program:
3.09.2022 godz. 17.00 – Spektakl teatralny „Król i Błazen” Walny Teatr
Po spektaklu spotkanie z twórcami.
Warsztaty teatralne w dniach: 6,7,8,9,14,15,16.09 od godz. 16.30
Pokaz powarsztatowy: 16.09 godz. 19.00

Ilość miejsc na warsztaty ograniczona. Informacja i zgłoszenia: fuhacha@gmail.com, tel.: 513086463 lub SP 14 w Jastrzębiu-Zdroju.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Harmonicznego Chaosu. 

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Ojczysty – Dodaj do ulubionych. Edycja 2022.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.