Pijany i z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów utracił panowanie nad motorowerem

Policjanci z jastrzębskiej drogówki ustalają szczegółowe okoliczności wypadku drogowego w Jastrzębiu-Zdroju, w którym ranny został 35-letni motorowerzysta. Jastrzębianin kierował w stanie nietrzeźwości oraz z aktywnym sądowym zakazem.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 20.45 na ulicy Cieszyńskiej w Jastrzębiu-Zdroju. 35-latek kierujący motorowerem, jadąc od Zebrzydowic w kierunku centrum miasta, stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się na jezdnię. Na skutek wypadku kierowca jednośladu doznał licznych złamań i trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca jednośladu miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. W trakcie legitymowania okazało się, iż jastrzębianin posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Kierowca odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do wyroku sądu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Jastrzębska drogówka apeluje o bezwzględną trzeźwość za kierownicą. Alkohol spowalnia reakcje i powoduje, że zmienia się nasza ocena sytuacji jako uczestnika ruchu drogowego. Jeśli jesteś świadkiem tego, jak ktoś wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu, niezwłocznie zawiadom najbliższą jednostkę Policji lub numer alarmowy 112.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.