Policja: Akcja „Nie reagujesz-akceptujesz” trwa

Dzięki reakcji świadka jastrzębscy policjanci zatrzymali 51-letniego kierującego, który zdecydował się na jazdę samochodem po alkoholu. Kierowca osobówki najpierw uderzył w zaparkowany pojazd, po czym odjechał i zaparkował na innym parkingu. Styl jazdy oraz odjechanie z miejsca zdarzenia drogowego zaniepokoiło świadka, który poinformował mundurowych. Badanie wykazało u kierującego osobówką 3 promile alkoholu. To kolejny efekt kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz”.

W sobotę parę minut przed 22:00 oficer dyżurny jastrzębskiej komendy otrzymał informacje, z której wynikało, że najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący uderzył w zaparkowany pojazd, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Dzięki szczegółowym informacją zawartym w zgłoszeniu policjanci wydziału ruchu drogowego szybko namierzyli miejsce, gdzie została zaparkowana dacia. Następnym krokiem była kontrola stanu trzeźwości kierującego, który najprawdopodobniej udał się do miejsca zamieszkania. Mundurowi zastali 51-latka śpiącego już w swoim mieszkaniu. Badanie wykazało u niego 3 promile alkoholu.

Dzięki zdecydowanej reakcji świadka oraz szybkiej interwencji Policji nie doszło do kolejnej tragedii na drodze, a zatrzymany wkrótce odpowie za swoje czyny przed sądem. Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 złotych. Kolejną dolegliwością jest wyznaczana przez sąd kara grzywny, a zatrzymywane prawo jazdy w wielu przypadkach wiąże się z również z utratą pracy.

Dziękujemy zgłaszającemu za zdecydowaną reakcję, która przyczyniła się do zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Dzięki Pańskiej pomocy być może udało się zapobiec kolejnemu poważnemu zdarzeniu na drodze. Postawa, którą Pan zaprezentował stanowi powód do dumy i jest godna naśladowania. Mamy nadzieję, że takie zachowanie i postawa będzie wzorem i motywacją dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia.


Przypominamy, że niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna „Nie reagujesz – akceptujesz!”. Dzięki Państwa współpracy wiele razy zatrzymano już sprawców m.in. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu, prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.