Policja apeluje: Nietrzeźwi rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie!

Pogoda nadal sprzyja miłośnikom jednośladów. Jednak nie każdy pamięta o tym, że wsiadając na jednoślad pod wpływem alkoholu, dochodzi do naruszenia obowiązujących przepisów. Jastrzębscy policjanci przypominają, co grozi pijanym rowerzystom.

W myśl aktualnie obowiązujących przepisów rowerzysta, który został zatrzymany przez policjanta, podczas jazdy w stanie po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi) zostanie ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych zł. Z kolei, jeśli rowerzysta, który był w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2 500 zł.

I tak w sobotę parę minut po godzinie 12:00 pierwszy kierujący jednośladem został zatrzymany przez mundurowych ruchu drogowego na ulicy Niepodległości. Był nim jastrzębianin, który kierował rowerem i miał 0,34 promila alkoholu w organizmie. Następnych dwóch pijanych rowerzystów wpadło wczoraj na ulicy Libowiec. W tym przypadku jastrzębianie mieli po 1,5 promila alkoholu w organizmie. Rowerzyści otrzymali mandaty karne, a rowery zostały przekazane wskazanym osobom.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.