Koniec prac na ul. Warszawskiej. Ulica odzyskała blask

Nowe chodniki, drogi dla rowerów, poprawa nawierzchni – to tylko część prac, które zrealizowano w ramach kolejnego etapu modernizacji ul. Warszawskiej.

W połowie września zakończyły się prace mające na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Skorygowano prawoskręt z ul. Warszawskiej w ul. Północną, aby zmniejszyć prędkość pojazdów na wylocie skrzyżowania, na którym jest przejście dla pieszych.  Na ul. Północnej wykonano wyspę rozdzielającą kierunki ruchu, dzięki której powstał azyl na przejściu dla pieszych, o który wnioskowali mieszkańcy. Na ul. Warszawskiej wykonano nową nawierzchnię jezdni, dróg dla rowerów o nawierzchni asfaltowej oraz chodników z kostki brukowej. 

Przez ul. Warszawską wyznaczono nowy przejazd dla rowerów. Nowe skrzyżowanie dostosowano do planów odbudowy linii kolejowej przez CPK. Koszt realizacji inwestycji to blisko 1 100 000,00 zł.

Przypomnijmy, że w połowie tego roku wykonano nową sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Warszawskiej z Poznańską i Porozumienia Jastrzębskiego. Poza sygnalizacją powstała również  nowa droga dla pieszych i rowerzystów, a także zatoka autobusowa. Wymieniono również nawierzchnię i doświetlono aż 5 przejść dla pieszych.

Ulica Warszawska została wyremontowana w ramach Wieloletniego Programu Modernizacji Dróg w Jastrzębiu-Zdroju. 

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.