Strażacy na start

Już w najbliższą sobotę odbędą się zawody jastrzębskich jednostek OSP.

O godzinie 10:00 na boisku Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Poznańskiej rozpoczną się Powiatowe Sportowo-Pożarnicze Zawody Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Jastrzębia-Zdroju. Oprócz tego, odbędzie się pokaz sikawek konnych, który przybliży zebranym „Jak dawniej gaszono pożary”. W pokazie udział weźmie zastęp strażaków ochotników z czeskiego Havirzowa.

Każda drużyna biorąca udział w zawodach Sportowo-Pożarniczych wykonuje ćwiczenie bojowe oraz sztafetowy bieg z przeszkodami. Zastępy rywalizują o tytuł najlepszego w swej kategorii, co zostanie docenione pucharami i medalami. Zaprezentują się kategorie: mężczyzn, kobiet, Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, Dziecięca Drużyna Pożarnicza.

Z tej okazji przygotowana zostanie wystawa najciekawszych historycznych eksponatów gromadzonych przez wielkiego pasjonatę dh Jerzego Gruchlika – Wiceprezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Jastrzębiu-Zdroju, członka OSP Jastrzębie Górne.

Partnerem pokazu i projektu unijnego jest Miasto Jastrzębie-Zdrój.

Zapraszamy! 17.09.2022 r. początek godz. 10:00 bez względu na pogodę.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.