Festyn Zdrowia

Miasto Jastrzębie-Zdrój zaprasza 25 września. W programie m.in. akcja krwiodawstwa, bezpłatne badania, porady i konsultacje.

Festyn rozpocznie się o 14.00 w Parku Zdrojowym. Wstęp wolny.

Bezpłatne badania, porady, konsultacje:  

 1. Badanie w kierunku wykrywania osteoporozy w mobilnym osteobusie,
 2. Badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia jaskry (pomiar ciśnienie wewnątrzgałkowego metodą bezdotykową), wykonywane przez lekarza z Oddziału Okulistyki Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.
 3. Promocja Oddziału Położniczo-Ginekologiczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Stoisko informacyjno-promocyjne, Bank Komórek Macierzystych.   
 4. Zdalne EKG, pomiar ciśnienia tętniczego krwi i saturacji, badania przesiewowe w celu wczesnej diagnostyki demencji/Alzhaimera u Seniorów, wykonywane przez pracowników „Opiekanova”.
 5. Pomiar zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie, darmowe wejściówki na zajęcia „Zdrowy kręgosłup” w Siłowni Zahir. 
 6. Promocja Programu 40+, 100 talonów na 20% rabatu na badania, 100 talonów na pakiet badań w kierunku Boreliozy w cenie 20 zł  do wykonania w laboratoriach Diagnostyka Sp. z o. o. 
 7. Wydawanie Kart EKUZ przez pracowników Narodowego Funduszu Zdrowia – Oddziału Terenowego w Rybniku.
 8. Informacje na temat nowych form pomocy służących rehabilitacji społecznej udzielane przez pracowników Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych – Oddziału Śląskiego w Katowicach.
 9. Informacje na temat rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych, Programu „Aktywny Samorząd”, usług opiekuńczych dla Seniorów udzielane przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju.
 10. Informacje o dostępnych formach wsparcia i pomocy psychologicznej i psychiatrycznej udzielane przez pracowników Niepublicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej  Neuro-Med. Centrum Terapii Nerwic, Depresji i Uzależnień w Jastrzębiu-Zdroju, 
 11. Akcja honorowego oddawania krwi. Wręczenie medali „Zasłużony dla Zdrowia Narodu” honorowym krwiodawcom z Jastrzębia- Zdroju przez Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu.
 12. Informacje, promocja honorowego oddawania krwi i szpiku przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża, Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi. 
 13. Gabinet biorezonansu i naturoterapii „Bionatura”, prezentacja i informacje. 
 14. Informacje na temat działalności Stowarzyszenia Jastrzębskich „Amazonek”   

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.