Jastrzębska Kapsuła Czasu

30 września startuje Jastrzębska Kapsuła Czasu.

Podczas uroczystości będziemy mogli przekazać ważne przesłanie dla potomnych podczas nagrań wideo, które staną się nową zawartością kapsuły. Ponowne jej osadzenie w pomniku nastąpi podczas uroczystości na Placu Zdrojowym. Podczas tego wydarzenia będziemy mogli uczestniczyć także w atrakcjach, które połączą pokolenia. Mowa tutaj o występie Orkiestry KWK Jas-Mos, filmowej retrospekcji i ponadczasowym Silent Disco.

Zanim jednak spotkamy się 30 września na Placu Zdrojowym, by umieścić ponownie kapsułę czasu w jej pierwotnym miejscu, trzeba podkreślić jej wartość historyczną. Została ona osadzona w 1979 roku, kiedy budowano tablicę upamiętnienia śmierci piętnastu więźniów obozu oświęcimskiego w czasie marszu ewakuacyjnego przez Jastrzębie-Zdrój. Odnaleziona została przez robotników podczas budowy Placu Zdrojowego.

W 2022 roku po przebudowie pomnika kapsuła wróci na swoje miejsce. Jednak jej zawartość wzbogaci się o list z teraźniejszym przesłaniem oraz nośnik danych z wideo nagraniami naszych mieszkańców. To wszystko będzie pamiątką dzisiejszych czasów dla przyszłych pokoleń. Szczególną rolę będą mieli Patronowie Kapsuły Czasu, których zadaniem będzie przypomnieć w 100. rocznicę nadania praw miejskich przyszłym władzom miasta o otwarciu kapsuły czasu i poznaniu przesłania jakie dla nich mamy. Masz jeszcze szansę zostać jednym z nich.

Szczegóły są w linku.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.