“Na kole dla Amelki”. Rusza 1500 kilometrowa akcja rowerowa na rzecz chorej dziewczynki

Zapalony rowerzysta, Maciej Małkiewicz z Tarnowskich Gór postanowił wesprzeć podopieczną Fundacji Podaruj Nadzieję. To 12-letnia Amelka z Knurowa na Śląsku, która cierpi na wrodzone wodogłowie wewnętrzne. Przejedzie dla niej prawie 1500 km.

Dla Macieja Małkiewicza jazda na rowerze jest prawdziwą pasją. Jak sam mówi, wtedy relaksuje się i odpoczywa. Kilka miesięcy temu swoje zamiłowanie do rowerowych wycieczek postanowił połączyć z pomocą chorym dzieciom. Aby pomóc Amelce, pojedzie do Pragi w Czechach, a następnie na Słowację, do Bratysławy i z powrotem. Podejmie się tego wyzwania samodzielnie, a planowany start przewidziany jest na czwartek 22 września.

– Pan Maciej kilka miesięcy temu podjął decyzję, że może wykorzystać swoją pasję rowerową i pomóc chorym dzieciom. Skontaktował się z kilkoma organizacjami i w końcu zadzwonił do Fundacji Podaruj Nadzieję, która z radością i zainteresowaniem odpowiedziała na jego chęć niesienia pomocy, poprzez jazdę na rowerze. No i zaczęło się kręcić, jak koło w rowerze – pisze na stronie zbiórki Fundacja.

Amelka urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem wrodzonym. Od tamtego czasu przeszła dwie operacje – pierwszą ratującą jej rozwój, a drugą prostującą nogi. Kluczowe dla dalszego rozwoju dziewczynki są regularne rehabilitacje, w tym hipoterapia. Jej leczenie i rehabilitacja wymagają sporych środków finansowych przekraczających możliwości jej rodziców. Dlatego wyprawa pana Macieja jest tak ważna.

Podopieczna Fundacji Podaruj Nadzieję, jeszcze nie zna Pana Macieja. Przyjedzie do niej do Knurowa rowerem w dniu rozpoczęcia swojej wyprawy. Po krótkim spotkaniu z dziewczynką wyruszy w podróż, którą przewiduje zakończyć po ok. dwóch tygodniach.

W czasie trwania wyprawy Fundacja pozostanie w kontakcie telefonicznym z panem Maciejem, a relacja z jego podróży będzie udostępniana na bieżąco. Przedsięwzięcie można również wspierać, wpłacając datki na internetową zbiórkę środków w serwisie Pomagam.pl: https://pomagam.pl/nakoledlaamelki

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/nakoledlaamelki

Pomagam.pl

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.