Sklep Dobra już otwarty!

Z myślą o potrzebujących ruszyła w naszym mieście wspaniała inicjatywa.

Jest to miejsce, którego do tej pory nie było na mapie naszego miasta. Każdy potrzebujący może otrzymać zupełnie za darmo m.in. ubrania, środki czystości, pieluchy (także dla seniorów), akcesoria kuchenne czy artykuły szkolne dla dzieci.

Pomysłodawczynią jest pani Agnieszka, która wraz ze swoim znajomymi, zebrała siły i ruszyła z inicjatywą.

Nasze pierwsze zbiórki zaczęły się wraz z wybuchem wojny w Ukrainie. Ofertę kierowaliśmy do uchodźców. Później dostrzegliśmy, że pomoc potrzebna jest też innym mieszkańcom. Dlatego teraz, w Sklepie Dobra każdy potrzebujący uzyska wsparcie – mówi pani Agnieszka.

W Sklepie Dobra można otrzymać również żywność.

Każdy, kto ma potrzebę, może do nas przyjść. My tego nie weryfikujemy. Jedynie jeśli chodzi o żywność, to współpracujemy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju, który wydaje bony, które potem można realizować w Sklepie Dobra – dodaje inicjatorka Sklepu Dobra.

Prowadzenie takiej działalności wiąże się z kosztami, na które nie stać wolontariuszy.

Poprosiliśmy o wsparcie panią prezydent i je otrzymaliśmy, za co bardzo dziękujemy. Dzięki temu nie musimy martwić się rachunkami, a możemy działać – mówią członkowie komitetu.

Na otwarciu nie zabrakło innych osób, które ramię w ramię z panią Agnieszką, poświęcają swój czas i energię, aby Sklep Dobra mógł funkcjonować. Jedną z nich jest pani Paulina, która ma osobiste powody dla których nie chce przestać pomagać.

– Działam i jestem tutaj, bo jestem wdzięczna. Wdzięczna ludziom, którzy mnie wyleczyli. Zmagam się z chorobą nowotworową, a dzięki takiej pracy na rzecz innych wierzę i ufam, że życie nam się odwdzięcza. Nazwa „Sklep Dobra”, bo dajemy dobro, które zawsze wraca – mówi pani Paulina.

JAK POMÓC?

Sklep Dobra mieści się w przejściu podziemnym od strony ul. Śląskiej.
Czynny jest we wtorek, czwartek i piątek w godz. 16:00-17:00.

Wtedy też przyjmowane są wszystkie dary od mieszkańców, którzy chcą podzielić się rzeczami, których mają w nadmiarze. Warto zwrócić uwagę, aby była to odzież, zabawki czy inne przedmioty, które sprawią radość innym i będą rzeczywistą pomocą.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.