Czas złotymi liśćmi usłany

Nadchodzi czas odpoczynku od letnich upałów.

Koniec lata już nas nie rozpieszczał. Było chłodno, dżdżyście i mgliście, ale dzięki temu jesteśmy już zahartowani i odpowiednio przygotowani na jesień. Pewnie część z nas za tym czasem obniżonych temperatur i konieczności odmrażania szyb w samochodach nie tęskniła. Jednak przyroda przygotowała dla nas jak co roku niemałe niespodzianki i wita nas feerią barw tak ciepłych, że sam ich widok ogrzeje każde zziębnięte ręce podczas spaceru.

Niezastąpione są pejzaże malowane jesienną porą. Ucztę dla oka są aleje usłane złotymi liśćmi, które ścielą się pod stopami, tworząc szeleszczący akompaniament. Niepowtarzalna jest także muzyka inspirowana czasem jesiennym. Wielu artystów czerpało właśnie wtedy natchnienie. Tworzyli oni niezapomniane, ponadczasowe kompozycje, które mówią o miłości, tęsknocie i o barwach jesieni. To w końcu Czesław Niemen śpiewał, że „mimozami jesień się zaczyna”, którą określał jako złotawą, kruchą i miłą. Natasza Zylska w utworze „Kasztany” śpiewała o wspomnieniach spacerów „wśród złotych liści, parku i gwiazd”, gdzie spadające kasztany przedstawione zostały jako cudny, rudy grad.

Jesień to także czas nostalgii i rozmyślań na temat przemijania. Niech to jednak będzie pozytywny okres, w którym nie damy się jesiennej chandrze i odeprzemy wszystkie negatywne myśli.

Jakieś rady na pozytywny czas jesieni? Mamy ich  mnóstwo!
•    Łapmy tyle słońca, ile się da.
•    Naciągajmy mocno czapki na uszy, żeby się nie przeziębić.
•    Dużo się przytulajmy do ukochanych osób.
•    Doceńmy bliskość przyjaciół.
•    Dbajmy o tych najmniejszych, także tych na czterech łapach, bo to one się łaszą, szczekają lub miałczą na nasz widok i radośnie wspinają się po nas, by móc jeszcze bliżej spojrzeć w nasze oczy i „wyrwać” nas na spacer.
•    Obudźmy w nas dziecięcą radość: zróbmy kolekcję kolorowych liści, kasztanowe ludziki z nogami na zapałkach, załóżmy jarzębinową kolekcję biżuterii, bo nic nie prezentuje się lepiej niż rudo-pomarańczowe kolczyki i korale na szyi.
•    Uśmiechajmy się bez przerwy – nic nas nie przystroi lepiej niż nasz uśmiech, bo w nim każdemu jest do twarzy (nie tylko jesienią).

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.