Policjanci przestrzegają młodzież

We wrześniu odbyły się spotkania dotyczące bezpieczeństwa oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

W Szkole Podstawowej nr 4 i Zespole Szkół nr 5 w Jastrzębiu-Zdroju uczniowie gościli u siebie komisarz Anetę Zacharjasz oraz sierżanta Grzegorza Suwisza. Rozbój, kradzież, naruszenie nietykalności cielesnej, groźby karalne to niektóre z tematów poruszanych podczas wykładu. Wszystko po to, aby uświadomić uczniom, że wraz z upływem lat, zaczynają prawnie odpowiadać za popełnione czyny. Mundurowi opowiedzieli młodzieży, jakich czynów poza prawem dopuszczają się najczęściej młodzi ludzie. Policjanci przestrzegali, aby nie ulegać namowom kolegów zachęcających do działań, których konsekwencje są bardzo nieprzyjemne.

Poruszone były także kwestie bezpieczeństwa oraz zagadnienia związane z przemocą wśród rówieśników, narkotykami, cyberzagrożeniem i cyberstalkingiem.

Podkreślona została na spotkaniach rola aktywności młodych ludzi w Internecie. Stanowi ona często grunt stosowania przemocy w postaci hejtu. Mowa nienawiści często zostawia nieodwracalne ślady na ofierze takiego działania.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.