Boisko przy Szkole Podstawowej nr 14

Roboty ziemne, podbudowa i odwodnienia zostały wykonane i to nie koniec prac.

Do początku października prace nad przygotowaniem boiska przy Szkole Podstawowej nr 14 związane były z wykonaniem odwodnienia, przygotowaniem gruntu pod ten obiekt i miejsca bieżni w postaci pasa okalającego boisko. Ukończone zostały działania związane z przygotowaniem fundamentów pod piłkochwyty. Wykonawca zdążył również wykonać większą część podbudów, krawężników i obrzeży na wjazdach oraz chodnikach znajdujących się od strony frontu.

Efekty prac widać już gołym okiem, jednak przewidzianych jest jeszcze szereg działań, których efektem będzie plac stworzony do sportowych aktywności uczniów. Niedługo powstanie boisko do piłki nożnej, które zostanie wyposażone w niezbędne sprzęty. Zamontowane zostaną piłkochwyty, pod które już wcześniej przygotowane były fundamenty. Oprócz bieżni okalającej boisko będzie także bieżnia prosta, idealna dla zmagań sprinterskich. Dodatkowym wyposażeniem obiektu, będzie skocznia do skoku w dal.

Przygotowanie terenu boiska, nie będzie zwiastowało końca robót. Realizowana inwestycja obejmuje także zakres prac zagospodarowania terenów zielonych. Przy Szkole Podstawowej nr 14 będzie nasadzanych ponad 50 sztuk drzew. Pozostałe prace dotyczą także ogrodzenia terenu i wykonania wjazdu wraz z parkingiem. Do tych elementów inwestycji dodano również działania w zakresie budowy ciągów komunikacyjnych w postaci chodników i schodów terenowych.

Chociaż lista czynności do wykonania nie jest krótka, to uczniowie będą mogli już w przyszłym roku w pełni korzystać z nowo stworzonego zaplecza sportowego. Koniec następnego etapu robót przewidziany jest na pierwszy kwartał 2023 roku. 

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.