Wszystkie ręce na festiwalowy pokład. Rusza głosowanie na najlepszy produkt turystyczny

Rozpoczęło się głosowanie na najlepszy produkt turystyczny. Wybór jest oczywisty – Festiwal Górnej Odry.

Festiwal Górnej Odry to coroczne, weekendowe wydarzenie będące świętem marki turystycznej Kraina Górnej Odry – najmłodszej marki turystycznej w zachodniej części województwa śląskiego. Motywem przewodnim wydarzenia jest rzeka Odra, która w Polsce rozpoczyna swój bieg właśnie w Krainie Górnej Odry. To impreza otwierająca sezon letni w województwie śląskim. Odbywa się w pierwszy weekend wakacji, pod koniec czerwca. Atrakcje programu skupiają się wokół tematyki wodnej.

Edycja festiwalu 2022 to ponad 130 wydarzeń odbywających się w 19 lokalizacjach w całym regionie. W programie festiwalu na stałe zagościły: regaty na Zalewie Rybnickim, wyścigi smoczych łodzi, spływy kajakowe, spektakle teatralne na wodzie, niedzielna msza na wodzie, koncerty i biesiady szantowe, koncerty połączone z przestrzennymi pokazami laserowymi, liczne wydarzenia muzyczne oraz warsztaty i angażujące animacje dla dzieci i młodzieży.

Jastrzębie-Zdrój w ramach Festiwalu Górnej Odry miało w tym roku bardzo bogaty i atrakcyjny program imprez.

Festiwal daje możliwość spędzenia czasu wolnego w sposób niestandardowy, czyli uczestnictwa w wydarzeniach specjalnie przygotowanych na tę okazję oraz w unikatowych imprezach z punktu widzenia całego regionu. Program imprezy tworzy sieć ponad stu często bezpłatnych wydarzeń w kilkunastu lokalizacjach, skoordynowanych ze sobą godzinowo, czyniąc z niego produkt sieciowy o wspólnym mianowniku. Jest nim turystyka aktywna, głównie wodna na rzekach i zbiornikach wodnych oraz turystyka piesza i rowerowa na terenach zielonych, będących wyróżnikiem tego obszaru.

Głosuj  TUTAJ

Głosowanie trwa do 31.10.2022 r.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.