„Niepodległa do Hymnu”

Biuro Programu „Niepodległa” po raz piąty zaprasza samorządy, instytucje kultury i szkoły do wspólnego śpiewania Mazurka Dąbrowskiego.

Ponad 1000 wydarzeń w całej Polsce odbędzie się 11 listopada, w samo południe, w ramach corocznej akcji „Niepodległa do Hymnu”.

Akcja wspólnego śpiewania Hymnu odbywa się od 2018 roku. Wtedy akcja „Niepodległa do Hymnu” została zainicjowana z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i wzięło w niej udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach. Zainteresowanie wspólnym śpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego przez lata nie słabnie – w zeszłym roku wybrzmiał on w ponad 1000 miejsc. 

Jak wziąć udział w tegorocznej akcji „Niepodległa do Hymnu”?

  1. Zaplanuj i zorganizuj w swojej miejscowości wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego 11 listopada br. w samo południe.
  2. Przed 11 listopada br. wejdź na stronę https://niepodlegla.gov.pl/wydarzenia/ i kliknij znajdujący się pod mapą przycisk „Dodaj wydarzenie”.
  3. Wypełnij formularz, wybierając wśród rodzajów wydarzeń akcję „Niepodległa do Hymnu”.
  4. Wyślij formularz. Wydarzenie będzie widoczne na mapie po wprowadzeniu zgłoszenia przez administratora.
  5. Podczas wspólnego śpiewania Hymnu w trakcie obchodów Narodowego Święta Niepodległości zrób zdjęcie i opublikuj je w mediach społecznościowych z hasztagiem #niepodlegladohymnu

Więcej informacji o akcji dostępnych jest na stronie internetowej akcji.

Ze strony można pobrać także specjalne plakaty i dzięki nim promować wspólnie akcję.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.