Na os. Arki Bożka powstały trampoliny ziemne

Wczoraj nastąpił oficjalny odbiór inwestycji pn. „Zakup i  montaż trampolin naziemnych na os. Arki Bożka”.

Zadanie zostało wykonane ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Jastrzębie-Zdrój. Trampoliny znajdują się w pobliżu pierwszej tyrolki w mieście między ul. Wrzosową, a Arki Bożka. Zadanie to zrealizowane zostało na życzenie mieszkańców.

Celem projektu jest uatrakcyjnienie możliwości spędzania czasu wolnego poprzez montaż specjalnych trampolin ziemnych wbudowanych w podłoże. Trampoliny ziemne przeznaczone są do użytku przez dzieci, młodzieży, jak i również dorosłych. Trampoliny ziemne zyskują coraz większą popularność wśród mieszkańców – pisali we wniosku jastrzębianie.

Podobne trampoliny powstają na terenie całego miasta.

Przypomnijmy, że jastrzębianie współdecydują o inwestycjach w mieście w ramach BOB-ów od 2015 roku. Od tego czasu wzrasta i budżet, i liczba składanych wniosków. Jastrzębski Budżet Obywatelski na 2022 rok to aż 2,6 mln złotych: 520 tysięcy złotych za zadania ogólnomiejskie i 2,08 mln na osiedlowe i sołeckie.

Ty też możesz tworzyć to miasto.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.