Śląskie Olimpiady Specjalne zorganizowały trening w naszym mieście

Jest to 34 olimpiada, w której bierze udział blisko 80 osób z głęboką niepełnosprawnością.

Olimpiada Specjalna jest formułą cykliczną, którą przerwała sytuacja pandemiczna. Dzisiaj była to pierwsza taka impreza po 3-letniej przerwie. Uczestnikami olimpiady są osoby, które ze względu na zaburzenia psychofizyczne nie są w stanie brać udział w oficjalnych treningach i zawodach Olimpiad Specjalnych.

Dla nich właśnie na Hali Widowiskowo-Sportowej przygotowano zawody regionalne MATP, czyli Dzień Treningowy Aktywności Motorycznej. O godzinie 9:00 było oficjalne otwarcie, podczas którego wciągnięto na maszt flagę olimpijską. Po tej części nastąpiło przedstawienie grup zawodników, którzy startowali w różnych konkurencjach. W wolnym czasie pomiędzy konkurencjami, w Wiosce Olimpijskiej, zawodnicy mogli wziąć udział w zajęciach manualnych i plastycznych.

Tego typu olimpiady odbywają się nie tylko w Jastrzębiu-Zdroju, ale także również m.in. w Rudzie Śląskiej czy Żorach. Jest to impreza sportowa o zasięgu regionalnym. Przyjeżdżają do nas zespoły z całego województwa śląskiego. Zespoły tworzą Kluby Olimpiad Specjalnych działające w określonych miastach, przy szkołach, przy różnego rodzaju ośrodkach zrzeszających osoby niepełnosprawne – mówiła Monika Buła, pełniąca obowiązki przewodniczącej Klubu Olimpiad Specjalnych „Iniemamocni” w Jastrzębiu-Zdroju.

Dla każdego z uczestników olimpiady przygotowane zostały medale, nagrody zespołowe i akcesoria sportowe.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.