Wszystkich Świętych: policyjne działania na jastrzębskich drogach

Zmiana w organizacji ruchu drogowego. Akcja potrwa do 2 listopada 2022 roku.

Najbliższe dni to czas, w którym wielu z nas odwiedzi groby swoich najbliższych. Ruch drogowy będzie duży, szczególnie w pobliżu cmentarzy oraz dróg dojazdowych do nekropolii – dlatego zadbajmy o własne bezpieczeństwo.

Jastrzębscy policjanci apelują o ostrożną i rozsądną jazdę, dostosowywanie się do oznakowań ograniczających prędkość, zakazujących parkowanie pojazdów czy nakazujących ruch jednokierunkowy.

Warto przypomnieć, że w ramach policyjnych działań „Wszystkich Świętych” policjanci będą sprawdzać stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci.

Osoby odwiedzające groby bliskich w Jastrzębiu-Zdroju muszą pamiętać o zmianach w organizacji ruchu drogowego, które zostaną wprowadzone w rejonie cmentarzy.

Mieszkańcy naszego miasta oraz osoby przyjezdne powinny liczyć się z utrudnieniami w następujących miejscach w dniu 1 listopada 2022 roku:
1. Cmentarz Komunalny przy ulicy Okrzei:
– od wjazdu po stronie lewej znak „zakaz zatrzymywania się”,
– od domu pogrzebowego w kierunku ulicy Cieszyńskiej po stronie prawej znak „zakaz zatrzymywania się”.
2. Ulica Ogrodowa, Dębowa:
– na odcinku od skrzyżowania ulicy 1 Maja z ulicą Ogrodową w kierunku ulicy Dębowej po obu stronach jezdni obowiązywać będzie znak „zakaz zatrzymywania się”. Poza tym na całej długości ulicy Dębowej wprowadzony zostanie całkowity zakaz ruchu.

Wszystkich użytkowników ruchu drogowego prosimy o dostosowanie się do zmian w organizacji ruchu oraz przestrzeganie zaleceń policjantów pełniących służbę w rejonie cmentarzy.

Ważne, aby nie jeździć „na pamięć”, ponieważ w wielu miejscach pojawią się zmiany organizacyjne, niektóre ulice zostaną wyłączone całkowicie z ruchu, o czym będą informowały znaki drogowe.

UM Jastrzębie-Zdrój

Natalia Makselon
Natalia Makselon

Redaktorka. Prowadząca serwisy lokalne Beskid Śląski 24 oraz Życie Jastrzębia.