Rower odzyskany kilka godzin po zgłoszeniu kradzieży

Skradziony rower marki ROMET został odzyskany przez policjantów kilka godzin po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży. Rower o wartości ponad 2000 złotych został rozpoznany przez mundurowych, gdy złodziej na nim jechał. Do sprawy zatrzymano 39-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzuty kradzieży. Po wykonaniu wszystkich czynności rower wrócił do właściciela.

W niedzielę do Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju wpłynęło zawiadomienie dotyczące kradzieży roweru marki ROMET o wartości ponad 2000 złotych. Policjanci podjęli czynności zmierzające do odzyskania mienia oraz ustalenia sprawcy przestępstwa. Mundurowi, patrolując centrum miasta, zauważyli mężczyznę jadącego na rowerze podobnego do skradzionego kilka godzin wcześniej na ulicy Małopolskiej. Kryminalni zatrzymali 39-latka, który był im znany w licznych kradzieży.

Mundurowi, mając podejrzenie, że w mieszkaniu mogą znajdować się inne rzeczy pochodzące z przestępstwa, dokonali przeszukania mieszkania, gdzie zabezpieczyli kolejny rower marki CROSS, który został skradziony w nocy 26 /27 października 2022 roku przy ulicy Rybnickiej w Jastrzębiu-Zdroju. W mieszkaniu zabezpieczono także nożyce do ciecia metalu. Zatrzymany przyznał się do tego czynu. Zgodnie z Kodeksem Karnym przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.