Policja: Usłyszał 7 zarzutów i został tymczasowo aresztowany

Na wniosek śledczych i prokuratora sąd tymczasowo aresztował 28-latka, który między innymi dwa razy przywłaszczył sobie wypożyczony samochód. Mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju jest znany stróżom prawa. Jastrzębianin został objęty tymczasowym aresztem na okres 3 miesięcy.

28-latek został zatrzymany przez jastrzębskich kryminalnych. Jastrzębianin jest dobrze znany jastrzębskim stróżom prawa. Zatrzymany od 26 października 2022 roku dopuścił się 7 przestępstw. 26 października przywłaszczył samochód seata o wartości 30 tysięcy złotych, groził oraz dusił i zadawał uderzenia mieszkance powiatu bielskiego. 31 października 2022 roku w trakcie kontroli posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany. 6 listopada przywłaszczył samochód Kia o wartości 130 tysięcy złotych oraz dokonał kradzieży telefonu o wartości 1000 złotych. 8 listopada doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia nie swoim mieniem.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na sformułowanie wniosku do sądu o tymczasowy areszt. Sędzia Sądu Rejonowego przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora, decydując o zastosowaniu tego najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.