Tor treningowy OCR & Ninja

Przyjazna sportowcom przestrzeń już prawie gotowa!

Na placu pomiędzy ul. Mazowiecką, Kaszubską, a Pomorską powstaje konstrukcja, która daje możliwość trenowania technik pokonywania przeszkód spotykanych podczas biegów wytrzymałościowych.

Zadanie realizowane jest w ramach Jastrzębskiego Budżetu Obywatelskiego.

Konstrukcja ta pozwoli trenować w plenerze oraz przygotowywać się do coraz popularniejszych, również wśród mieszkańców Jastrzębia, biegów przeszkodowych. Na terenie miasta oraz w miastach pobliskich nie ma takiego obiektu, a bardzo wielu mieszkańców startuje, i to systematycznie, w tego typu zawodach. Na pewno cieszyłaby się powodzeniem. Promuje ona zdrowy tryb życia, tężyznę fizyczną, pomaga schudnąć i jest świetnym sposobem, aby zrelaksować się w wolnym czasie – pisali we wniosku jastrzębianie.

Elementy składowe budowli będą miały 12×14 metrów. Główny obiekt to 6 metrowa konstrukcja składająca się z 2 segmentów 3×3 metry (wysokość 2.8m), 30 sztuk chwytów (ringi, kule, nunchaka, liny, spodki, stożki). Dodatkowo na placu będą dwa tory ścieżki równoważni o długości 5m i dwa tory poręczy łamanych o długości 4 metrów.

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.