Materiałowe NIE foliowe

Szycie toreb dla każdego fana ekologii.

Wiemy, że niewielka torebka foliowa będzie rozkładać się przez kilkaset lat. Mimo tego sporo osób zapomina o tym podczas codziennych zakupów i niepotrzebnie wykorzystuje kolejną „zrywkę”. Wielokrotnie namawialiśmy już od odchodzenia od plastiku czy to przez akcje rozdawania toreb z bawełny, czy przez promowanie innych miejskich inicjatyw ekologicznych. Tym razem sprawy w swoje ręce bierze Jastrzębska Rada Kobiet, jastrzębianki będą wyszywały torby wielokrotnego użytku. Pierwsze całodniowe szycie toreb odbędzie się 2 grudnia w supermarkecie Carrefour.

Zależy nam na tym, aby zastąpić foliowe woreczki w sklepach na materiałowe, wielokrotnego użytku. Takie torby zabieramy do sklepu i pakujemy zakupy. Chcemy zrealizować warsztaty terapii zajęciowej, na których podopieczni będą mogli je szyć. Jesteśmy po rozmowie  z dyrektor supermarketu Carrefour. Naszym celem jest szerokie rozpropagowanie akcji, dlatego też zagospodarujemy miejsce w supermarkecie, gdzie będą powstawały torby. Dodatkowo na stoiskach w sklepie pojawią się duże kosze, z którego będzie można zabrać materiałówkę dla siebie – mówi Agnieszka Badach – Przewodnicząca Jastrzębskiej Rady Kobiet

UM Jastrzębie-Zdrój

Informacja prasowa
Informacja prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@zyciejastrzebia.pl.